MEGAPORADNIK - COBRA (softy, instalacja, gra online, dlc)

Gotowe tutoriale, poradniki i odpowiedzi na F.A.Q.
  • Sponsorzy

Czy grasz online na CFW?

Gram i się nie cykam, bo używam PSNPatch.
72
30%
Gram i sie nie cykam, bo używam SENEnabler.
22
9%
Gram na gołym CFW.
28
12%
Nie gram bo się trochę cykam.
86
36%
Dostałem/-am bana mimo używania PSNPatch/SENEnabler.
13
5%
Dostałem/-am bana nie używając PSNPatch/SENEnabler.
20
8%
 
Liczba głosów : 241

MEGAPORADNIK - COBRA (softy, instalacja, gra online, dlc)

Postprzez mpq1671 » 14.04.2014, 13:08

Poradnik do softów z dodatkiem COBRA, w którym znajdziemy m.in.:

*Wybór softu
*Instalację softu
*Instalację webMANa
*Granie Online
*Gry w ISO (konwersja)
*Gry PS2
*PSNStuff (DLCki, Online Passy, aktualizacje)
*Aktualizowanie gier (z PC lub konsoli)
*Okładki
*Obsługę kontroli wiatraka
*Rozwiązania problemów/inne


CZY WARTO PRZEJŚĆ Z KLASYCZNEGO CFW NA WERSJĘ Z DODATKIEM COBRA?

Zdecydowanie tak. Jako że jest to dodatek, jedynie rozszerza on funkcjonalność, nic nie zabiera. Daje nam on obsługę gier w formacie ISO oraz ogromną wygodę w postaci automatycznego ładowania pluginów przy starcie systemu, w tym dedykowanego Cobrze webMANa, który pozwoli nam montować gry prosto z XMB bez uruchamiania zewnętrznego menedżera kopii; poza tym oferuje taką funkcjonalność jak wbudowany serwer FTP dziający w tle, opcje spoofowania IDPSu, jak i wiele innych przydatnych funkcji.
Jeśli chodzi o ryzyko bana - softy z dodatkiem COBRA przy zastosowaniu się do zawartych w dalszej części wskazówek są równie, a nawet bardziej bezpieczne w stosunku do klasycznych CFW (ciężko to jednoznacznie stwierdzić, jako że nie znamy kryteriów na podstawie których Sony rozdaje bany).


KTÓRY SOFT WYBRAĆ?

Na ten moment mamy dwóch sensownych kandydatów, a zdania są podzielone.

COBRA 7.00 (Mixed w/Rogero 4.46 v1.00)

Soft, który ze względu na niezawodność i wsparcie ze strony sceny już od pierwszego i jednocześnie jedynego wydania zdobył sporą grupę zwolenników.

Bazowany jest on na 4.46 od Rogero, który znany jest ze stabilnych i niezawodnych wstawek, niestety od dłuższego czasu nie daje oznak życia.

Posiada on obsługę kluczy do 4.46, tak więc gry które wymagają wyższego softu muszą zostać jednorazowo spatchowane - jak, dowiemy się w sekcji webMAN/FTP poradnika.

Nie wspiera on dostępu do PlayStation Store za pomocą oficjalnej aplikacji, jest na to jednak sposób. Zawartość nabywamy poprzez witrynę Sony - http://pl.playstation.com/store/, po czym dodajemy wybraną pozycję do kolejki pobierania; przy kolejnym logowaniu do PSNu z poziomu konsoli dostaniemy informacje o plikach, które czekają na pobranie.

Obsługa gier z PS2 jest sprawna i bezproblemowa - w przypadku gier w ISO jest to kwestia skopiowania i uruchomienia danej gry.

Gra w sieci wydaje się być dosyć bezpieczna, jednak dla bezpieczeństwa
zalecane jest zastosowanie się do sekcji Gra Online.

Tak więc jeśli szukamy softu, na którym będziemy mogli bezproblemowo grać w tytuły z PS2 (jak i innych platform, w tym PSP i PSX), nie sprawia nam problemu jednorazowe patchowanie nowszych gier czy też brak dostępu do Playstation Store z poziomu aplikacji i cenimy sobie dosyć wysoką kompatybilność z homebrew - nasz wybór powinien być oczywisty. Możemy także liczyć na ciągłe i błyskawiczne wsparcie ze strony sceny PS3, w przypadku pojawienia się nowszej wersji systemu (spoofer) bądź innych nowości.


DOWNLOAD:
COBRA 7.00 w CFW Rogero 4.46 v1.00

Również cieszący się zaufaniem HABIB 4.46 Cobra Edition bazowany na Rebugu, czyli stabilność sama w sobie.

Jeśli wersja naszego systemu jest wyższa niż 4.46 - musimy wykonać szybki downgrade, po którym możemy śmiało zainstalować te wydanie: Instrukcja by Konr@do


HABIB/COBRA

Softy tego dewelopera także zebrały sporą ekipę użytkowników. Działają one stabilnie i bezproblemowo. Ostatnio najnowsze wersje z dodatkiem Cobra są bardzo szybko wydawane, jednocześnie naprawiając ewentualne błędy, czy też oferując nowe rozwiązania.

Główną zaletą tych softów jest obsługa kluczy aż po aktualną wersję (widoczną w wersji softu), dzięki czemu uruchomimy każdą grę bez jakiegokolwiek przygotowania - wrzucamy i gramy.

Oferuje on również bezpośredni dostęp do PlayStation Store.

Gra w sieci wydaje się być dosyć bezpieczna po zastosowaniu się do wskazówek z sekcji Gra Online poradnika.

Obsługa gier z PS2 jest bezproblemowa, z jedyną różnicą względem 4.46 - zamontowane gry uruchamiamy za pomocą PS2 Classics Placeholder zamiast ikony płyty. Więcej informacji w Dodatkowe informacje/Rozwiązania problemów.

W skrócie - jeśli ktoś lubi układ, w którym soft odpala wszystkie gry zgrane prosto z nośnika bez żadnych modyfikacji/patchowania, czy też zależy mu bardzo na dostępie do Playstation Store prosto z oficjalnej aplikacji, softy powinny spełnić jego oczekiwania.


DOWNLOAD:
HABIB COBRA 7.10 4.75 CFW (CEX) BETA 4

PS2 Classics Placeholder
+
RAP (aktywacja plikami RAP w sekcji PSNStuff)


TL;DR
4.46 do gier PS2 w razie problemów na sofcie Habiba, Habib do możliwości odpalania bez patchowania gier oraz aplikacji PSN Store.Instalacja/Recovery Menu (tylko dla konsol z zainstalowanym CFW)
UPEWNIAMY SIĘ, ŻE W NAPĘDZIE NIE ZNAJDUJE SIĘ ŻADNA PŁYTA, MOŻE TO SPOWODOWAĆ UTRATĘ PRZERÓBKI (ZAINSTALOWANIE OFW WYŻSZEGO NIŻ 3.55) ORAZ ODMONTOWUJEMY GRĘ JEŚLI JESTEŚMY JUŻ NA COBRZE

Instalacja poprzez Recovery Menu (zalecana):

* Wchodzimy do Recovery Menu:
1. WYłączamy konsolę.
2. Przytrzymujemy przycisk zasilania, aż system włączy, a następnie wyłączy się.
3. Ponownie naciskamy przycisk zasilania, aż usłyszymy podwójne piknięcie - ściągamy palec z przycisku w tym momencie. Powinniśmy wylądować w Recovery Menu.
4. Podłączamy pada za pomocą kabla USB i wciskamy przycisk PS.

* Wrzucamy plik PS3UPDAT.PUP na pendrive (FAT32) do /PS3/UPDATE, podłączamy do prawego portu USB w konsoli, z Recovery Menu wybieramy System Update/Aktualizacja systemu i wskazujemy nasz plik, podczas instalacji wszystko potwierdzamy.

Instalacja poprzez nośnik danych (szybsza):

*Wrzucamy plik PS3UPDAT.PUP na pendrive (FAT32) do /PS3/UPDATE, podłączamy do prawego portu USB w konsoli, z XMB wybieramy System Update/Aktualizacja systemu, i wskazujemy nasz plik, podczas instalacji wszystko potwierdzamy.


INSTALACJA HOMEBREW: Pliki o rozszerzeniu .PKG kopiujemy prosto na pendrive, podłączamy do prawego portu USB konsoli, w zakładce gry z XMB wchodzimy do Install Package Files i wybieramy aplikację , którą chcemy zainstalować.


webMAN/FTP
Ci, którzy dopiero będą startowali z Cobrą - instalacja WebMana; pobieramy webMAN MOD, instalujemy i uruchamiamy. Konsola powinna się po chwili zrestartować, a w zakładce gry pojawić pozycja My Games. Pod zawartym linkiem możemy śledzić i pobierać kolejne aktualizacje webMANa. Możemy zmienić język na Polski (dalsza część poradnika odnosi się do polskiej wersji) w zakładce My Games -> webMAN Setup, pod Plugin language wybieramy Polski, po czym klikamy Save na samym dole strony. Zatwierdzamy restart.

Dla softu 4.46 wymagane jest pachowanie gier wymagających nowszego softu. Możemy to zrobić za pomocą narzędzia PSNPatch (wciskamy L2 w programie, przyciskamy kierunki aby oznaczyć opcje gwiazdką - możemy zaznaczyć funkcję deep search, która trwa dłużej ale patchuje wszystkie pliki, co jest wymagane dla niektórych gier, m.in. Final Fantasy X, X-2, zatwierdzamy STARTem); możemy także korzystać ze słynnego menedżera kopii (a raczej multinarzędzia), który zaproponuje nam patchowanie przy montowaniu - multiMAN (CEX).

Serwer FTP jest wbudowany w webMANa i domyślnie zawsze działa w tle, więc wystarczy włączyć konsolę i już w XMB można łączyć się jakimkolwiek klientem FTP, np. FileZilla. Jeśli nie wiemy jaki adres IP został przypisany konsoli, sprawdzimy go w Ustawienia systemu -> Informacje o systemie.

Gry w klasycznym jailbreakowym formacie (foldery) wrzucamy na /dev_hdd0/GAMES, natomiast obrazy ISO z uwzględnieniem zawartości do:

/PS3ISO
/PS2ISO <-Tylko dysk wewnętrzny ([i]/dev_hdd0
)
/PSXISO
/PSPISO <-W Ustawienia webMANa zaznaczamy Pokaż PSP Launcher, zapisujemy; zamontowane gry uruchamiamy za pomocą PSP Launcher;
próbujemy włączyć grę przy użyciu różnych wersji, jako że kompatybilność każdego launchera może być inna.
/BDISO <-Blu-ray Disc
/DVDISO[/i]

Możemy korzystać z tych lokalizacji dla plików ISO również w przypadku pendrive/dysku zew. - potrzebna nam będzie obsługa plików większych niż 4GB (ograniczenie FAT32), więc formatujemy nośnik na NTFS, wrzucamy to z czego będziemy korzystali, instalujemy prepNTFS i uruchamiamy. Dysk powinien zostać przygotowany do współpracy.

Decydując się na przechowywanie gier na dysku zewnętrznym, będziemy musieli przekonwertować nasze gry (PS3) do formatu ISO. Pomoże nam w tym PS3 ISO TOOLS 2.1. Wybieramy Create ISO, dodatkowe opcje konfigurujemy/pomijamy, wybieramy folder w którym znajduje się gra/gry i konwertujemy. W przypadku 4.46 musimy spatchować powstały obraz - Patch ISO w programie.

Po pierwszym zamontowaniu gry z zakładki My Games uruchomiona zostanie przeglądarka. Jeśli chcemy pozbyć się monitu o zamknięcie przeglądarki, wciskamy w niej trójkąt i wybieramy Narzędzia -> Potwierdzenie zamknięcia przeglądarki -> Wyłącz.Gra Online
Jeśli nasza konsola została zbanowana (informuje nas o tym błąd podczas próby logowania do PSN - dostęp z tego systemu został zablokowany) możemy podmieniać IDPS konsoli (unikalny numer identyfikacyjny) aby ponownie uzyskać dostęp do PSNu. Istnieją publiczne IDPSy zazwyczaj aktywne przez krótki okres czasu, o które możemy zapytać użytkowników forum, bądź nabyć swój osobisty z dowolnego źródła - posiadacze serwisów/uszkodzonych konsol czasami je sprzedają (koszt 30-40zł), od razu polecam dostępnego na forum użytkownika Spox_2, który często dysponuje unikalnymi (uczciwie jedna osoba - jeden IDPS) numery, można także zapostować w dziale z ogłoszeniami kupna.

NIE WOLNO URUCHAMIAĆ ŻADNEGO HOMEBREW BĘDĄC WPISANYM DO PSN. WPADKA CZĘSTO NAGRADZANA BANEM.

ABY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO BANA PODCZAS GRY W SIECI:

Metoda bezpieczniejsza (zalecana dla wszystkich softów z Cobrą):

Pobieramy PSNPatch i instalujemy. Uruchamiamy go i wciskamy SELECT. Przyciskami kierunków oznaczamy opcje z install (te z remove omijamy). Zatwierdzamy przyciskiem START - konsola powinna się zrestartować. Tryb bezpieczny do gry w sieci włączamy kombinacją L3+R3+R2 (wcześniej należy zamontować grę, po włączeniu trybu bezpiecznego tracimy możliwość montowania do następnego restartu konsoli); po wciśnięciu kombinacji powinniśmy zobaczyć informacje webMAN wyłączony! oraz CFW DISABLED (stealth3 cobra mode) i usłyszeć piknięcie konsoli, w przeciwnym razie wciskamy aż do skutku.


Jeśli posiadamy swój IDPS skonfigurujemy go w pliku psnpatch.cfg (jest w paczce z PSNPatch, który po wyedytowaniu umieszczamy w /dev_hdd0/BLJS10018/USRDIR/).

Metoda mniej bezpieczna (niezalecana szczególnie dla Habiba, głównie dla użytkowników publicznych IDPS):

Powinniśmy wejść w Moje Gry -> Ustawienia webMANa i zaznaczyć checkboxa Wyłącz lv1&lv2 peek&poke syscalls (6,7,9,10,36) i usuń pliki historii przy starcie systemu i wcisnąć Zapisz na dole strony. Dodatkowo jeśli przed zalogowaniem do PSNu używaliśmy jakiegoś homebrew, należy wcisnąć R2+O na padzie (upewniamy się, że mamy włączony skrót na w dolnej części ustawień webMANa).
Jeśli mamy problemy z jakimś homebrew - wyłączenie tej opcji może pomóc.

Jeśli posiadamy swój IDPS skonfigurujemy go w Ustawienia webMANa, bądź z poziomu komputera, wpisując w przeglądarkę adres sieciowy naszej konsoli (Ustawienia systemu -> Informacje o systemie).PSNStuff
Jeśli chcemy korzystać z gier, które dostępne są w PSN Store (obejmuje to także DLCki i Online Passy):
* pobieramy PSNStuffX, wyszukujemy interesującą nas pozycję i pobieramy paczkę PKG i plik RAP
* umieszczamy paczkę PKG prosto na pendrive i instalujemy poprzez Install Package Files
* plik RAP umieszczamy na pendrive w /exdata, możemy go dodać za pomocą PSNPatch (L1 w programie)

Jeśli PSNPatch poinformuje nas o braku pliku act.dat, musimy go wygenerować, na co istnieją dwa proste sposoby:

1) ZALECANY (jeśli resignowaliśmy aplikację sklepu, uruchomimy ją także na 4.46):
Logujemy się w PSNie (pamiętamy o włączeniu trybu bezpiecznego jeśli używamy) i pobieramy jakąś darmową zawartość wymagającą aktywacji - np. mini-dlc do gry Max Payne 3 (nie musimy mieć samej gry). Zawartość zostanie aktywowana, co równa się utworzeniu act.dat.

2) NIEZALECANY:
Niezalecany ze względu na - teoretycznie - mniejsze bezpieczeństwo w sieci (tak uważa deweloper PSNPatch, w praktyce użytkownicy Rogero/COBRA 4.46 nie narzekają na bany). Instalujemy ReActPSN. Na konsoli tworzymy konto użytkownika o nazwie aa, po czym uruchamiamy ReActPSN. I tyle, teraz RAPy zostaną dodane bez problemu.


Dodatkowe informacje/rozwiązania problemów:

Emulacja PS2
[Tylko HABIB] Gry z PS2 w formacie ISO/BIN.ENC montujemy webMANem i uruchamiamy za pomocą PS2 Classics Placeholder, który naprawia problemy z synchronizacją padów występujące na konsolach NON-BC (bez kompatybilności wstecznej, granie tylko po kablu). Konfigurujemy PS2 Classics Placeholder:
* Pobieramy i instalujemy PS2 Classics Placeholder (DOWNLOAD pod softem na początku tematu).
* Aktywujemy PS2 Classics Placeholder, za pomocą pliku RAP (DOWNLOAD pod softem), jak, dowiemy się w sekcji PSNStuff.
* Uruchamiamy PS2 Classics Placeholder bez montowania żadnej gry i synchronizujemy pady (włączamy po uruchomieniu).
* Kopiujemy pliki kart pamięci (SCEVMC0.VME, SCEVMC1.VME) do /dev_hdd0/home/000000xx (numer profilu z którego korzystamy)/ps2emu2_savedata/PS2U10000.

Jeżeli któraś z gier PS2 w formacie ISO nie działa, możemy spróbować przekonwertować ją do formatu PS2 Classics (placeholder), który ma o wiele większą kompatybilność. Pobieramy i instalujemy http://tinyurl.com/ps3tools, wybieramy Conversion Tools -> PS2Classics GUI, wskazujemy ISO, Encrypt. Gotowy plik umieszczamy w tym samym miejscu co obrazy ISO (/dev_hdd0/PS2ISO), musimy jednak zostawić rozszerzenie .BIN.ENC żeby obraz montował się poprawnie.


Aktualizacje gier możemy instalować z poziomu PS3, które zaproponuje nam ich pobranie automatycznie, jeśli jesteśmy połączeni z internetem.
Z poziomu PC możemy instalować tak jak wszystkie pliki PKG, pobieramy i instalujemy w kolejności rosnącej wszystkie wersje aktualizacji. Możemy je pobrać za pomocą Game Updater.


Jeśli chcemy pozbyć się wpisu app_home z zakładki gry widocznego kiedy nie jest zamontowana żadna gra, musimy skopiować plik category_game.xml za pomocą FTP bądź multiMANa do dev_flash (lub dev_blind)/vsh/resource/explore/xmb/. Jeśli nie możemy uzyskać dostępu w ustawieniach webMANa zaznaczamy Włącz /dev_blind (zapis na /dev_flash) przy starcie systemu.


Jeśli nasza konsola grzeje się, a prędkość wentylatora zdaje się być zbyt niska mimo potrzeby niemałego chillu, w ustawieniach webMANa zaznaczamy Włącz dynamiczną kontrolę wentylatora. Auto przy danej wartości ograniczy maksymalną temperaturę i będzie sterowało wentylatorem tak, żeby utrzymać temperaturę i w razie możliwości wrzucić niższy bieg, co zmniejsza hałas. Możemy ustawić także minimalną prędkość - wyższe są zdrowsze dla konsoli, jednak rośnie jednocześnie hałas, więc ustawiamy minimum lub wyżej w razie potrzeby, czy kiedy po prostu nie przeszkadza nam dźwięk wentylatora.


Możemy pobrać okładki gier dla webMANa (zrzuty oryginalnych pudełek), które będą wyświetlane zamiast domyślnych, rozciągniętych ikonek w Moje Gry. Instalujemy i uruchamiamy multiMAN (CEX). Przechodzimy na listę gier (musimy mieć dostęp do sieci na konsoli) i za pomocą L1 przełączamy widok na ten z niebieskim tłem i ułożoną poziomo listą gier (1 rządek). Musimy najechać (na pół sekundy, po prostu przelatujemy listę pozycja po pozycji) na każdą z gier - zostaną do nich pobrane okładki. Restartujemy konsolę i sprawdzamy czy webMAN wyświetla je poprawnie. Jeśli okładki nie wyświetlają się, upewniamy się że w ustawieniach webMANa nie jest zaznaczona opcja Wyłącz okładki multiMANa


Jeżeli nie mamy obrazu po HDMI, a wciskając przyciski na padzie słychać dźwięki XMB musimy zresetować ustawienia HDMI;
*WYłączamy konsolę
*Przytrzymujemy przycisk zasilania aż usłyszymy dwa piknięcia (pierwsze pojedyńcze, drugie też pojedyńcze), po czym ściągamy palec z przycisku i czekamy na efekty.


Jeżeli mimo restartu konsoli nowo dodane gry nie wyświetlają się, w Moje Gry->Funkcje webMANa wybieramy Odśwież listę gier (Moje Gry) i restartujemy konsolę.
Ostatnio edytowano 30.08.2015, 00:15 przez mpq1671, łącznie edytowano 134 razy

Za ten post autor mpq1671 otrzymał podziękowania - 15
boozy (11.11.2014, 22:13), Borygo77 (28.11.2014, 22:23), budman9 (29.06.2014, 01:15), Cyqor (12.10.2014, 15:27), jarots (21.11.2014, 13:48), klodziol (18.08.2014, 00:29), krawio4 (07.08.2017, 09:11), mantesinf (20.08.2015, 21:34), Marchisio (15.12.2014, 11:42), Mindreader (28.11.2018, 21:49), PAW12 (30.09.2014, 01:17), Prz3m4s (05.01.2015, 12:57), rudy303 (29.06.2014, 10:21), SugarSlum (20.06.2014, 18:58), ziko_tczew (26.05.2014, 19:21)
mpq1671
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 227
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Dołączył(a): 06.01.2014, 14:33

Sponsorzy

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.01

Postprzez Cyqor » 14.04.2014, 21:46

Czy ktoś to zainstalował ? Ja próbowałem dwoma różnymi pendrivami które zawsze mi działały i do aktualizacji i do innych rzeczy związanych z ps3 i nie dawało rady. Dopiero Dysk twardy ruszył bezpośrednio z XMB.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.01

Postprzez mpq1671 » 15.04.2014, 07:55

Mi poszło od razu z tego samego pena co zawsze - robiłem przez recovery bo zalecane ponoć.
mpq1671
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 227
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Dołączył(a): 06.01.2014, 14:33

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.01

Postprzez blispx » 15.04.2014, 07:59

U mnie po instalacji z recovery jest tylko ciemność i nic się nie dzieje, dobrze że do 1.00 udało się wrócić. Pobrane z linku z psx-scene

@mpq1671 mówimy o tym samym cfw? jakim tyś to cudem zainstalował?

Pobiorę jeszcze raz może coś mu nie pykło ;P

edit: czytałem komentarze na psx-scene i mój przypadek nie jest jedyny - coś jest nie tak z tym cfw jednak
blispx
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 27.10.2013, 20:30

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.01

Postprzez mpq1671 » 15.04.2014, 09:45

Też miałem czarny ekran ale wynikało to ze zresetowania ustawień hdmi - wciskając coś na padzie było słychać dźwięki xmb.
mpq1671
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 227
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Dołączył(a): 06.01.2014, 14:33

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.01

Postprzez blispx » 15.04.2014, 20:37

HABIB COBRA 4.55 V1.02A

- poprawia problem z black screen (ponoć)

Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


zaraz będę to testował...

edit: niestety w dalszym ciągu black screen, utwierdza mnie to tylko w przekonaniu , o czym już nie raz pisałem, iż smhabib w ogóle nie testuje tych cfw przed wpuszczeniem w sieć

edit: HABIB COBRA 4.55 V1.02B

this is public release
changelog:
1.upto user yo use habibplugin
2.no more boot_plugins.txt in dev_flash.(now resides where it should(dev_hdd0))
3.re-builded from v1.00
4.semi-bc ps2 support.
5.BUG FIX!!!(for old phaty models)

changelog revised from v1.00:
1.semi-bc ps2 support

NOTE:
use included habibplugin or higher version

md5:
you wont need that, since its a zip, if crc checksum didnt match, you will get error


Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


md5: 9d7d2d780a83a70862884d81dbd9a0d0

edit: po zainstalowaniu v1.02b wszystko gra i buczy ;P
Ostatnio edytowano 16.04.2014, 23:48 przez blispx, łącznie edytowano 1 raz

Za ten post autor blispx otrzymał podziękowanie od
mpq1671 (17.04.2014, 08:22)
blispx
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 27.10.2013, 20:30

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02

Postprzez Cyqor » 16.04.2014, 20:01

Ten CFW w wersji v1.02 to jest tragedia !!!! Przy każdym włączeniu konsoli muszę parować pada z konsolą ! To jest tragedia !!!

Zaraz zainstaluje najnowsza wersję i zobaczę czy jakaś poprawa.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez mpq1671 » 17.04.2014, 08:22

To daj znać kolego, habib wydał tę wersję jako "public release", więc niby nie powinno być lipy.
mpq1671
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 227
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Dołączył(a): 06.01.2014, 14:33

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez Cyqor » 17.04.2014, 16:29

Zainstalowałem z XMB i narazie problem znikł. Zobaczymy co będzie dalej.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez yoham » 18.04.2014, 23:27

Witam!
Mogę zainstalować bezpośrednio na Rogero Cobra 7 i na odwrót?
Pozdrawiam
yoham
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 05.09.2012, 15:20

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez mpq1671 » 19.04.2014, 10:17

Pewnie.
mpq1671
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 227
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Dołączył(a): 06.01.2014, 14:33

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez Bart » 19.04.2014, 10:34

U mnie lipa roz pad dziala potem już nie itd czasami konsole zwiesi instalowałem jak zawsze z pod recovery wróciłem na 4.53 bo działa stabilnie
Bart
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.07.2013, 12:41

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez blispx » 19.04.2014, 13:54

jaki model ps3?
blispx
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 27.10.2013, 20:30

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez Bart » 19.04.2014, 16:41

Dokladnie fat CECHG03
Bart
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.07.2013, 12:41

Re: HABIB/COBRA 4.55 v1.02B

Postprzez blispx » 19.04.2014, 18:04

habib cobra 4.55 v1.03

HABIBPLUGIN:
No need for 0 byte file, instead, use this combo:L2+R2+SELECT and you will get a message of the progress on the right corner of ps3.once done, ps3 will reboot.this combo can be applied in xmb and in-game xmb(like every plugin)


CFW:
Supports for ps2 for all ps3's(for semi-bc and bc ps3 you need to connect controller through usb and then you can disconnect it, controller will work wirelessly).controller bug is partially covered by using old, fixed ps2 emu for bc and semi-bc ps3.


Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.
blispx
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 27.10.2013, 20:30

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

© 2010-2024