Gry z PSN w Innym formacie ?

Wszelkie pytania i problemy z kopiami gier na CFW
Regulamin działu
[b]W dziale Backup zabrania się tworzenia podwójnych tematów do jednego tytułu gry. Przed napisaniem tematu, należy użyć wyszukiwarki w celu lokalizacji istniejącego już tematu.
  • Sponsorzy

Gry z PSN w Innym formacie ?

Postprzez M4RVEL » 12.08.2017, 01:47

Witam drogich forumowiczów.

Jako że jestem tutaj nowy i całkowicie obca mi jest scena związana z przeróbkami itd to proszę o odrobinę wyrozumiałości i politowania :)

Czytam nagłówki , tematy , fora na tym forum gdyż jako jedyne posiada zbiór informacji odnośnie procesu i przebiegu wgrywania gier dla początkujących za co się wam należy ogromny plus i szacunek. Przemieliłem 2 inne fora gdzie takowych informacji nie było lub były skonstruowane tak że nie były zrozumiałe lub ich porostu było brak. Nie mniej jednak cieszę się że tu dotarłem i liczę na drobną pomoc i kilka porad. Mianowicie posiadam konsole w wersji 4,80 z zainstalowanym SPY : cobra 7,30.
Wgrywać gry ps3 umiem mniej więcej a także gry ps2 , psp , psone. Problemem są dla mnie gry PSN które mimo instalacji nie uruchamiają się . Spowodowane pewnie jest to tym że nie wgrane zostały pliki RAP ale to nie o tym mowa. Chodzi o to że chciałbym zainstalować grę PSN z pliku PKG ale rozmiar docelowy pliku jest za duży dla pendrive sformatowanego do FAT32. Posłużyłem się programem pomocniczym typu multiman który wykrywa dyski NTFS w celu instalacji gry RESIDENT EVIL UMBRELLA CHRONICES z pliku PKG wraz z crackiem ale bez pliku/ów RAP. Po instalacji dany tytuł nie jest kompletnie widoczny z poziomu konsoli i zastanwiam się jaka jest tego przyczyna gdyż podczas instalacji gry RESIDENT EVIL 3 NEMESIS Z PSN ale z poziomu XMB gra jest widoczna lecz się nie odpala. Czy jest możliwość ominięcia procesu tworzenia konta " aa " i wgrywania plików RAP w kwestii gier z PSN ? Czy moża grę z PSN przerobić do ISO lub czy ktoś posiada grę RESIDENT EVIL CHRONICLESS HD w wydaniu ISO ?

Prosił bym o pomoc i serdecznie dziękuję.

Marvel
M4RVEL
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 11.08.2017, 22:10
Firmware: Cobra 7,30

Sponsorzy

Re: Gry z PSN w Innym formacie ?

Postprzez Lotus377 » 12.08.2017, 12:38

Zainstaluj sobie soft Rebuga.Najedziesz na grę,potem :^: , Cancel Purchase i już grasz.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: Gry z PSN w Innym formacie ?

Postprzez M4RVEL » 12.08.2017, 23:21

Lotus377 napisał(a):Zainstaluj sobie soft Rebuga.Najedziesz na grę,potem :^: , Cancel Purchase i już grasz.



OK ale gdzie dostać Soft Rebuga jak go zainstalować i co to REX i DEX ? Ja nie posiadam żadnego z wymienionych . Może ktoś wyjaśnić co to ten SOFT REBUG i jak go zainstalować ?

--- 13.08.2017, 22:34 ---

Witam zainstalowałem wedle porady REBUG 4.81 i kopie zapasowe z PSP i PSN uruchamiają się. Dziękuję serdecznie temat do zamknięcia.
M4RVEL
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 11.08.2017, 22:10
Firmware: Cobra 7,30

Re: Gry z PSN w Innym formacie ?

Postprzez Atr3ju » 15.08.2017, 19:20

Jestem w podobnej sytuacji, dorwałem .pkg (mam rebuga) ale chciałbym go przerobić na iso.
Plik pkg wypakowuje cały za pomocą programu PkgView 1.3, mam folder z grą, folder przerabiam za pomocą Cobra ODE GenPS3iso. Pliku IRD nie używałem bo takiego nie umiem znaleźć. Po wrzuceniu obraz iso w xmb pokazje że niepoprawny format pliku czy jakoś tak (przezroczysta płyta ze znakiem zapytania) nie pamiętam teraz dokładnie.

Oczywiście pkg mógłbym normalnie zainstalować i mógłbym grać ale jakoś nie lubie tych instalacyjnych plików, wolę zdecydowanie mieć wolny wybór i mieć iso.

EDIT:

Już mniej więcej wiem o co chodzi ale to sprawdzę jutro bo dziś już zbyt późno.

Najpierw należy zainstalować grę, wyszukać w zainstalowanej grze pliku rif lub edat następnie skopiować go na kompa, uruchomić liberatora, pozaznaczać tak jak w tym filmiku (a nawet intuicyjnie nie potrzebny jest do tego filmik) i na koniec wybrać czy ma być przekonwertowany na iso, folderówkę czy pkg.

Jutro sprawdzę i napisze czy zadziałało.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47



  • Sponsorzy

Powrót do Backup

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024