F.A.Q - Karty Graficzne

O wszystkim i o niczym
  • Sponsorzy

F.A.Q - Karty Graficzne

Postprzez Gameroneq » 05.10.2016, 16:16

UWAGA! Temat stale aktualizowany.


:info: Jaka karta graficzna jest najlepsza (5.10.2016): Najlepsza na ten moment jest karta graficzna nVidii - GeForce GTX Titan X
:info: Co to magistrala? (karta graficzna) zespół linii przenoszących sygnały oraz układów wejścia-wyjścia służących do przesyłania sygnałów między połączonymi urządzeniami w systemach mikroprocesorowych.. Krócej? Złącze (do kart graficznych, przecież o nich jest Q&A) PCIe. Służy ono do podłączenia karty graficznej (ale nie tylko) do komputera. Znajduje się ono na płycie głównej. Najczęsciej pod gniazdem procesora.
:info: OK. A czym się różni PCIe 2.0 od 3.0? Najważniejsze zmiany? Prędkość transferu oraz możliwości co do przekazywania prądu. PCIe 2.0: 75W PCIe 3.0: 130W
:info: A co to znaczy PCIe 3.0 x16?x 16 jest przeznaczone do kart graficznych. Występuje ono na prawie każdej płycie głównej.
:info: A co jak mam PCIe 2.0 i mogę brać tylko 75W, a moja karta graficzna potrzebuje 90W? Występuje wtedy dodatkowe zasilanie w postaci kostki 6 pin lub 8 pin
Spoiler:
.

:!!: Karta graficzna nie wyczuje czy macie PCIe 3.0 czy 2.0. Producent daje dodatkowe złącze i zazwyczaj jeśli nie ma włozonej wtyczki karta zachowuje się tak jakby jej nie było (w GeForcie GTX 750 Ti OC od Asusa świeci czerwona lampka).

:info: A co jak nie mam takiego złącza wychodzącego od zasilacza? Wtedy kłania się sklep/alledrogo i zakup przejściówki 2x molex - 6 pin
Spoiler:
. Co ważne. taka przejściówka musi posiadać wyłącznie żółte i czarne kable. 3 żółte i 3 czarne. http://www.x-kom.pl/p/64469-przejsciowka-gembird-molex-2x-6pin-btx-gpu-zasilanie-grafiki.html najlepiej kupic tu. pewne.
:info: No to dobra. Podłączyłem kartę. Włączyć komputer normalnie? Podłącz wszystkie wtyczki, włóż do PCIe, włącz komputer, daj mu pochodzić tak 10-20 minut (instalacja sterowników) i zrestartuj. Po dwóch restartach proponuję grać. Co ważne. Ja tak robię. Włączenie gry od razu po włożeniu karty może być ryzykowne. Zrób tak jak powiedziałem, żeby mieć większą pewność.
:info:

Ciąg dalszy nastąpi.
ObrazekKomputer złożony na zlecenie klienta.
Obrazek

Bądź odważny i mężny.
Walcz godnie.
Walcz do ostatniej kropli krwi.
Kieruj się honorem.
Szanuj innych.
Bądź lojalny wobec Twojego władcy.
Bądź wierny i oddany
Walcz w imieniu wiary
Avatar użytkownika
Gameroneq
Banned
Gold Member
 
Posty: 67
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 13.09.2016, 16:00
Firmware: 4.80 (Cobra ODE)
PSN ID: TitAnImPrEzOwIcZ

Sponsorzy


  • Sponsorzy

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024