Dwie konsole, a ryzyko bana - nietypowy problem

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Dwie konsole, a ryzyko bana - nietypowy problem

Postprzez happyman » 21.04.2021, 09:05

Witam wszystkich i proszę o pomoc,

Posiadam dwie konsole PS3 i PS4. Do tej pory korzystałem na obu z tego samego konta PSN (mam wykupione sporo gier na obie konsole w wersji cyfrowej).

W chwili obecnej wpadłem na pomysł, żeby odblokować PS3 przy pomocy HEN-a (mam slimke 3004a).

I tu pojawia się wątpliwość... Jakie kroki przedsięwziąć, żeby nie dostać bana na konto PSN ani na drugą konsolę (PS4).

Wymysliłem sobie to tak:
1. Na PS3 nie zależy mi na korzystaniu ze starego konta PSN (wszystkie gry mam ograne),
2. Chciałbym, żeby na PS3 działał internet (korzystanie z YouTube w wersji zmodyfikowanej, bez konieczności logowania),
3. Przywróce PS3 do ustawień fabrycznych (wywale wszystkie dane),
4. Założę sobie nowe konto PSN na potrzeby PS3 (ewentualnie jestem w stanie nie zakładać żadnego konta - nie mam zamiaru grać online)
5. Zainstaluje HEN-a,
6. Będę korzystał :)

Stare konto PSN nadal będzie użytkowane na PS4.

Teraz moje pytania:
1. Czy istnieje chociaż cień szansy, że mogę stracić stare konto PSN i dostać bana na nowszą konsole (PS4)???
2. Czy bezpieczniej byłoby, gdybym na PS3 wcale nie zakładał konta (nawet nowego)?
3. Czy jeżeli konsole będą działać na tym samym IP to Sony też może to wykryć i zbanować obie razem z kontem PSN?
4. A może jedyny pewny sposób to nie podłączać wogóle neta na PS3 po modyfikacji?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
happyman
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 20.04.2021, 08:38

Sponsorzy

Re: Dwie konsole, a ryzyko bana - nietypowy problem

Postprzez Cyqor » 23.04.2021, 21:58

Bana zawsze można dostać, nie ma na to reguły.
Nie podłączanie PS3 pod internet to zawsze pewny sposób na uniknięcia Bana.
Jak chcesz mieć konto PSN to załóż nowe, odradzałbym używanie tego samego na obu konsolach.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Dwie konsole, a ryzyko bana - nietypowy problem

Postprzez JarlCarmen » 26.04.2021, 17:32

Po prostu na konsoli z henem nie logowac sie do psna i tyle i powinno wszystko byc ok :)
JarlCarmen
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 26.04.2021, 00:23
Firmware: hen



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

© 2010-2024
cron