CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Siom » 18.05.2015, 19:28

Witasz wszystkich,

zaznaczam, że jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.
Po wielu latach użytkowania mojej superslimki zdecydowałem się na ODE. Ponieważ nie chciało mi się bawić w lutowanie itd kupiłem gotową konsolę wraz z zmontowaną Cobrą na pokładzie. Wersja konsoli do Slimka 250 GB CECH 2004B. Konsolę odebrałem dzisiaj, podłączyłem i okazało się, że jest na niej już zaktualizowane OFW 4.70. Miała nawet jakieś wgrane zapasowe kopie gier ale nie chodzą - wyskakuje błąd 80010007. Dodam, że jest zainstalowany mmCM. Nie mam żadnego Swap Disku czy coś takiego. Co robić? Z góry dzięki!

E: I od razu mam pytania, bo czytam forum i czytam i od tego wszystkiego mętlik w głowie,
Konsoli nie podłączałem do internetu - czy mogę?
Nie zakładałem i nie logowałem się na swoje stare konto z poprzedniego ps3 superslim, czy mogę je założyć i się zalogować?
Posiadam stare, oryginalne gry na płytach, czy mogę je updateować poprzez neta (jeżeli mogę się do niego podłączyć).

Wybaczcie jeżeli pytania się gdzieś powtarzają i są na nie odpowiedzi ale jestem kompletnie zielony w sprawie Cobry.
Ostatnio edytowano 18.05.2015, 20:17 przez Siom, łącznie edytowano 1 raz
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32

Sponsorzy

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa - proszę o pomoc

Postprzez Jacek86 » 18.05.2015, 20:14

Cobra ODE wspiera soft do 4.66 z tego co wiem. Tak więc musisz poczekać aż będzie możliwa aktualizacja do 4.70
PS 3 Super Slim 500GB CECH-4204C X OFW 4.81 + Cobra ODE 5.30A FW 2.2 SWAP
Jacek86
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 08.10.2014, 20:29
Firmware: OFW4.81 + Cobra5.30A
PSN ID: JackAlabama

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez looozak » 18.05.2015, 20:38

Siom napisał(a):Witasz wszystkich,

zaznaczam, że jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.
Po wielu latach użytkowania mojej superslimki zdecydowałem się na ODE. Ponieważ nie chciało mi się bawić w lutowanie itd kupiłem gotową konsolę wraz z zmontowaną Cobrą na pokładzie. Wersja konsoli do Slimka 250 GB CECH 2004B. Konsolę odebrałem dzisiaj, podłączyłem i okazało się, że jest na niej już zaktualizowane OFW 4.70. Miała nawet jakieś wgrane zapasowe kopie gier ale nie chodzą - wyskakuje błąd 80010007. Dodam, że jest zainstalowany mmCM. Nie mam żadnego Swap Disku czy coś takiego. Co robić? Z góry dzięki!

E: I od razu mam pytania, bo czytam forum i czytam i od tego wszystkiego mętlik w głowie,
Konsoli nie podłączałem do internetu - czy mogę?
Nie zakładałem i nie logowałem się na swoje stare konto z poprzedniego ps3 superslim, czy mogę je założyć i się zalogować?
Posiadam stare, oryginalne gry na płytach, czy mogę je updateować poprzez neta (jeżeli mogę się do niego podłączyć).

Wybaczcie jeżeli pytania się gdzieś powtarzają i są na nie odpowiedzi ale jestem kompletnie zielony w sprawie Cobry.


Możesz śmiało konsole do neta połączyć, masz 4.70 więc możesz się nawet wpisać do PSN i mieć nadzieję że jakieś gry będą Ci działać bo z 4.70 to ciężko jest. Aktualizacje możesz robić normalnie.
PS3 3004A OFW 4.66 + Cobra ODE 5.10B FW 2.2 SWAP disc (NON-DMC) by khalkedon
looozak
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 191
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 06.03.2014, 21:06
Firmware: OFW 4.66 + Cobra Ode

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa - proszę o pomoc

Postprzez Siom » 18.05.2015, 20:39

Jacek86 napisał(a):Cobra ODE wspiera soft do 4.66 z tego co wiem. Tak więc musisz poczekać aż będzie możliwa aktualizacja do 4.70



Czyli mam rozumieć, że kupiłem konsolę z możliwością "kopii zapasowych" na której nie mogę ich odtwarzać? :hammer:
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Szymek251 » 18.05.2015, 20:44

Siom poczekaj na wypowiedź gacek585 to jest nasz główny majster :wink: ale oczywiście słuchaj też innych bardzo dobrych użytkowników znających się na tym :wink:
Jeśli pomogłem to możesz podziękować :) ...
Avatar użytkownika
Szymek251
Elite
Elite
 
Posty: 1907
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 341 razy
Dołączył(a): 06.04.2013, 21:17
Firmware: OFW REBUG

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez gacek585 » 18.05.2015, 21:21

Witaj.
Ktoś się widzę pozbył konsoli i wcisnął ci bubla nie działającego. OK. Jeśli jest to wersja konsoli jaką opisujesz i masz OFW4.70 to jesteś w du*** :) Dlatego że po pierwsze cobra ode nie wspiera OFW 4.70 , po drugie może byś jednak coś na niej uruchomił ale potrzebujesz również SWAP-a a po trzecie to pewnie nie ma nawet DMC którego ta konsola wymaga (lub moda z przełacznikiem) także nic nie odpalisz chociaż byś bardzo chciał.
Zostaje ci na tą chwilę grać na oryginałach , możesz śmiało normalnie grać online i logować się do psn.
Ale czy aby na pewno masz cobrę ode? Bo piszesz że masz zainstalowany mm? A uruchamia sie ten MM?

Za ten post autor gacek585 otrzymał podziękowanie od
Siom (18.05.2015, 21:54)
Avatar użytkownika
gacek585
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 396
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Dołączył(a): 02.06.2014, 15:38
Firmware: PS4 - 5.03
PSN ID: gacek585

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Siom » 18.05.2015, 21:46

gacek585 napisał(a):Witaj.
Ktoś się widzę pozbył konsoli i wcisnął ci bubla nie działającego. OK. Jeśli jest to wersja konsoli jaką opisujesz i masz OFW4.70 to jesteś w du*** :) Dlatego że po pierwsze cobra ode nie wspiera OFW 4.70 , po drugie może byś jednak coś na niej uruchomił ale potrzebujesz również SWAP-a a po trzecie to pewnie nie ma nawet DMC którego ta konsola wymaga (lub moda z przełacznikiem) także nic nie odpalisz chociaż byś bardzo chciał.
Zostaje ci na tą chwilę grać na oryginałach , możesz śmiało normalnie grać online i logować się do psn.
Ale czy aby na pewno masz cobrę ode? Bo piszesz że masz zainstalowany mm? A uruchamia sie ten MM?


Dzięki za odpowiedź, konsolę kupiłem na alledrogo, mogę wstawić jeszcze link jeżeli można, odebrałem ją dopiero dzisiaj więc spokojnie mogę zwrócić, stracę tylko na przesyłce. Żadnej płytki SWAPA nie dostałem ale jak piszesz i tak "może bym coś odpalił" więc gwarancji nie ma jak rozumiem. Zalogowałem się na poprzednie konto i do PSN, jak chciałem pobrać trofea to na 95% wystąpił błąd 80711008. Jak sprawdzić czy mam DMC? bo na pewno żadnego przełącznika nie mam. Na aukcji konsola była opisana jako Cobra 7.10. mmCM jest i działa (chyba w wersji 04.55.00... ale nie mogę przez niego nic uruchomić - wywala mi gry z powrotem do menu głównego PS. Jest jeszcze coś takiego jak Irisman... ale przez niego też nic nie mogę uruchomić. Na dysku swoją drogą jest kilka gier.
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez looozak » 18.05.2015, 23:12

Siom napisał(a):
gacek585 napisał(a):Witaj.
Ktoś się widzę pozbył konsoli i wcisnął ci bubla nie działającego. OK. Jeśli jest to wersja konsoli jaką opisujesz i masz OFW4.70 to jesteś w du*** :) Dlatego że po pierwsze cobra ode nie wspiera OFW 4.70 , po drugie może byś jednak coś na niej uruchomił ale potrzebujesz również SWAP-a a po trzecie to pewnie nie ma nawet DMC którego ta konsola wymaga (lub moda z przełacznikiem) także nic nie odpalisz chociaż byś bardzo chciał.
Zostaje ci na tą chwilę grać na oryginałach , możesz śmiało normalnie grać online i logować się do psn.
Ale czy aby na pewno masz cobrę ode? Bo piszesz że masz zainstalowany mm? A uruchamia sie ten MM?


Dzięki za odpowiedź, konsolę kupiłem na alledrogo, mogę wstawić jeszcze link jeżeli można, odebrałem ją dopiero dzisiaj więc spokojnie mogę zwrócić, stracę tylko na przesyłce. Żadnej płytki SWAPA nie dostałem ale jak piszesz i tak "może bym coś odpalił" więc gwarancji nie ma jak rozumiem. Zalogowałem się na poprzednie konto i do PSN, jak chciałem pobrać trofea to na 95% wystąpił błąd 80711008. Jak sprawdzić czy mam DMC? bo na pewno żadnego przełącznika nie mam. Na aukcji konsola była opisana jako Cobra 7.10. mmCM jest i działa (chyba w wersji 04.55.00... ale nie mogę przez niego nic uruchomić - wywala mi gry z powrotem do menu głównego PS. Jest jeszcze coś takiego jak Irisman... ale przez niego też nic nie mogę uruchomić. Na dysku swoją drogą jest kilka gier.


W takim razie nie masz cobra ode tylko jakieś cfw (nie znam się). Jakbyś miał ode to z tylu konsoli była by przymocowana płytka do której podpinasz dysk zewnętrzny, a z tego co zrozumiałem gry masz na dysku wewnętrznym. W tym wypadku poczytałbym trochę o tym na forum zanim zalogujesz się jeszcze raz do psn żeby nie wyłapać bana :)
PS3 3004A OFW 4.66 + Cobra ODE 5.10B FW 2.2 SWAP disc (NON-DMC) by khalkedon
looozak
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 191
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 06.03.2014, 21:06
Firmware: OFW 4.66 + Cobra Ode

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Siom » 18.05.2015, 23:34

looozak napisał(a):
Siom napisał(a):
gacek585 napisał(a):Witaj.
Ktoś się widzę pozbył konsoli i wcisnął ci bubla nie działającego. OK. Jeśli jest to wersja konsoli jaką opisujesz i masz OFW4.70 to jesteś w du*** :) Dlatego że po pierwsze cobra ode nie wspiera OFW 4.70 , po drugie może byś jednak coś na niej uruchomił ale potrzebujesz również SWAP-a a po trzecie to pewnie nie ma nawet DMC którego ta konsola wymaga (lub moda z przełacznikiem) także nic nie odpalisz chociaż byś bardzo chciał.
Zostaje ci na tą chwilę grać na oryginałach , możesz śmiało normalnie grać online i logować się do psn.
Ale czy aby na pewno masz cobrę ode? Bo piszesz że masz zainstalowany mm? A uruchamia sie ten MM?


Dzięki za odpowiedź, konsolę kupiłem na alledrogo, mogę wstawić jeszcze link jeżeli można, odebrałem ją dopiero dzisiaj więc spokojnie mogę zwrócić, stracę tylko na przesyłce. Żadnej płytki SWAPA nie dostałem ale jak piszesz i tak "może bym coś odpalił" więc gwarancji nie ma jak rozumiem. Zalogowałem się na poprzednie konto i do PSN, jak chciałem pobrać trofea to na 95% wystąpił błąd 80711008. Jak sprawdzić czy mam DMC? bo na pewno żadnego przełącznika nie mam. Na aukcji konsola była opisana jako Cobra 7.10. mmCM jest i działa (chyba w wersji 04.55.00... ale nie mogę przez niego nic uruchomić - wywala mi gry z powrotem do menu głównego PS. Jest jeszcze coś takiego jak Irisman... ale przez niego też nic nie mogę uruchomić. Na dysku swoją drogą jest kilka gier.



OK, przez mm mogę ładować obrazy gier i je odpalać :) jest progres. Jestem zalogowany do PSN, ściągają się aktualizacje gier i póki co bez bana :) ale chyba się wyloguję na wszelki wypadek. Jeszcze tego Irishmena nie rozgryzłem ;/ Póki co czytam forum... Dzięki wszystkim za zaangażowanie.
W takim razie nie masz cobra ode tylko jakieś cfw (nie znam się). Jakbyś miał ode to z tylu konsoli była by przymocowana płytka do której podpinasz dysk zewnętrzny, a z tego co zrozumiałem gry masz na dysku wewnętrznym. W tym wypadku poczytałbym trochę o tym na forum zanim zalogujesz się jeszcze raz do psn żeby nie wyłapać bana :)
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32

Re: Cobra OFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez m0rGi » 19.05.2015, 08:30

ehhh nie ten dział... w takim razie masz slima z cfw (jak dla mnie lepiej) , a nie super slim z cobra ode ... do psn loguj sie uzywając psn patcha (no chyba ze chcesz bana w pare dni) psn-patch-t5569-165.html , zainstaluj pluginy i przed logowaniem wciskaj kombinacje L3+R3+R2 , do tego zainstaluje ci sie tzw "webman" (gry bedziesz mogł ładować z menu konsoli , nie trzeba właczać nawet Irismana czy Multimana "mmCM") Poradnik do instalacji webmana i pluginów znajdziesz tu poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-4-70-t6493.html?hilit=webman%20instalacja .

Oczywiscie nie musisz tego robić ale jest o wiele bezpieczniejsza gra przez psn , no i obsługiwanie obrazów gier jest szybsze ... irismana i multimana sobie zostaw przydają sie od czasu do czasu .

mowisz ze masz cobre 7.10 to zapewne masz wgranego Habib 4.70 7.10 "1.00 - 1.02"

co do aktualizacji gier , mozna je pobierać z poziomu konsoli , uzywając psn patch ryzyko bana jest mniejsze (choć ja preferuje z pc) , ssaj najlepiej aktualizacje do gier w ktore bedziesz grał online , na co komu 15 patchy do singleplayer :P to tyle
Obrazek
Avatar użytkownika
m0rGi
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 219
Lokalizacja: Zgorzelec
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Dołączył(a): 14.03.2013, 23:30
Firmware: Habbibi4.76Cobra7.10

Re: CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Szymek251 » 19.05.2015, 22:21

to jest nie odpowiedni dział ;)
Jeśli pomogłem to możesz podziękować :) ...
Avatar użytkownika
Szymek251
Elite
Elite
 
Posty: 1907
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 341 razy
Dołączył(a): 06.04.2013, 21:17
Firmware: OFW REBUG

Re: CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez pitbull77 » 19.05.2015, 22:39

Sorki, jeśli możesz to przenieś :)
pitbull77
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 18.05.2015, 21:54

Re: CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Siom » 19.07.2015, 19:09

Witam,

Wiem, że pewnie piszę w nieodpowiednim dziale ale może ktoś mi pomoże. Ogarnąłem już wszystko z tą Cobrą, fajnie się grało, wszystko szło fajnie po necie do czasu aż wyszło nowe OFW ;/ Co robić? Z tego co czytałem to nie wyszła aktualizacja Cobry pod OFW 4.74? Co można zrobić aby dalej cieszyć się PSN?
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32

Re: CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Cyqor » 19.07.2015, 20:19

Siom, Wczoraj wyszło CFW z cobrą wprawdzie w wersji BETA ale działa dobrze. Zainstaluj wersje cfw .475 i po sprawie.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
Siom (21.07.2015, 22:26)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2348
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: CFW 4.70, nie działa/robię coś źle? Proszę o pomoc

Postprzez Siom » 21.07.2015, 22:55

Dzięki! Poszła aktualizacja cfw 4.75, logowanie do PSN działa :) !!
Siom
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.05.2015, 08:32



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

© 2010-2024