Co i jak

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Co i jak

Postprzez Trust » 01.01.2012, 15:04

Dodano przez: MKX
Na przyszłość proszę umieszczać tematy we właściwym dziale


Witam Wszystkich!

Chciałbym od razu zaznaczyć, iż jestem kompletnie zielony w temacie PS3. Dla nadgorliwych użytkowników dodam, że tak, szukałem już odpowiedzi na swoje pytanie, ale zrozumiałej dla mnie odpowiedzi nie otrzymałem.

Przechodząc już do rzeczy, zaznaczę, że posiadam soft 3.55, wgrany CFW i multimana (najprawdopodobniej jakąś nowszą wersję).

Mam kilka pytań do was.
Mianowicie:
1. Czy mogę dowolne gry, które ściągam z neta na PS3 odpalić na konsoli? Czy muszą to być jakieś specjalne wersje?
2. Jak zainstalować grę ściągniętą z neta? I proszę mnie tu nie odsyłać do innych tematów, bo je czytałem. Po prostu nie jest to dla mnie zrozumiałe do końca. Albo po prostu czegoś mi w tym brakuje. Dokładny opis serdecznie bym poprosił. Co i jak.
3. Czy przeglądarkę internetową mogę odpalić z CFW? Mam wyłączoną opcje ściągania nowych aktualizacji. Wczoraj podłączyłem konsolę, net śmigał, nic się nie wgrało, ale jak odpalałem grę, którą multimanem nagrałem na dysk, wyskoczyło coś z aktualizacją. Szybko wyłączyłem neta w konsoli i wszystko działa. Ale czy bezpieczne jest korzystanie z samej przeglądarki? Nie mówię tu o PSN.
4. Czy gry ściągnięte z neta, to homebrew? Czy ja coś mylę?

Tak jak mówię, jestem kompletnie zielony, więc zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą kogoś przyprawić o radość. Ale proszę o możliwe szybko odpowiedź i przede wszystkim konkretną.
Jeśli masz zamiar napisać "było", "poszukaj", to się wstrzymaj, gdyż to mi nie pomoże...

Szczęśliwego Nowego Roku życzę każdemu.

Pozdrawiam,
Trust
Avatar użytkownika
Trust
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 44
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 01.01.2012, 14:53
Firmware: CFW3.55

Sponsorzy

Re: Co i jak

Postprzez MKX » 01.01.2012, 17:25

1. Możesz, bez znaczenia. Ale nie wszystkie tytuły.
2. Ściągasz i wrzucasz na dysk do katalogu games.
3. Możesz, multiman nadpisuję plik gry wyższej wersji do niższej aby odpalić ją na 3.55. Pod żądnym pozorem nie aktualizuje firmware konsoli do wyższych wersji.
4. Homebrew to darmowe autorskie oprogramowanie np. multiman.
Our own future.
Avatar użytkownika
MKX
Administrator
Administrator
 
Posty: 1173
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 234 razy
Dołączył(a): 20.10.2010, 12:01
Firmware: OFW

Re: Co i jak

Postprzez Trust » 01.01.2012, 17:49

Dziękuję za odpowiedź.
Aczkolwiek mam jeszcze dwa pytania.

1. Rozumiem, że normalnie mogę śmigać po necie, bez obawy, że PS się zaktualizuje? Nie ma żadnych ograniczeń, żadnego niebezpieczeństwa? Bez wyrażenia zgody nic się nie zaktualizuje?
2. Czy mógłbyś opisać procedurę wgrywania gry na PS3 z multimanem? Szukałem w wielu miejscach, ale nie wiem, jak to zrobić.
Powiedzmy, że ściągnąłem grę, zrzucam ją na dysk przenośny. Do jakiego katalogu? Czy pliki muszą być pod odpowiednimi ścieżkami? (X:/nie wiem), czy wystarczy je wrzucić po prostu na dysk i odpalić multimana, on sobie poradzi?

Ewentualnie jakiś link do poradnika, jak wgrywać gry. Aczkolwiek wielu szukałem, nic nie znalazłem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Trust
Avatar użytkownika
Trust
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 44
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 01.01.2012, 14:53
Firmware: CFW3.55

Re: Co i jak

Postprzez budman9 » 01.01.2012, 18:33

ad1. Bez twojej zgody konsola nic sama nie zrobi.
ad2. było, poszukaj :D post8375.html#p8375
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Co i jak

Postprzez Trust » 01.01.2012, 21:05

Dzięki za odpowiedź.

Ale mógłby ktoś opisać od A do Z jak wgrać grę? Co to są fixy? Jak wgrać grę z dysku na dysk wewnętrzny i jak grać na zewnętrznym? Proszę o dokładny opis, gdyż mało rozumiem z tego tematu w odnośniku. Brakuje mi ogniwa, bym mógł to zrozumieć ^^.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
Avatar użytkownika
Trust
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 44
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 01.01.2012, 14:53
Firmware: CFW3.55

Re: Co i jak

Postprzez budman9 » 01.01.2012, 22:06

Podłączasz dysk zewnętrzny do PC i metoda kopiuj/wklej a nastepnie podłączasz do ps3 (kopiujesz do lokalizacji jak w temacie który podałem w poście powyżej)
Na wewnętrzny możesz skopiować z zewnętrznego za pomocą multimana - wciskasz R1 -> wybierasz grę -> :#: -> kopiuj (sam skopiuje do odpowiedniego folderu). Inna metoda to skopiowanie bezpośrednio z PC do ps3 za pomocą kabla skrosowanego: ps3iso-jak-wrzucic-gry-z-sieci-na-dysk-konsoli-t112-60.html (kopiujesz do lokalizacji jak w temacie który podałem w poście powyżej)
Fix to taki "crack" jak na PC. Nie zawsze potrzebny ale jak gra się nie uruchamia to wtedy potrzebny (więcej o fixach w temacie który podałem w poście powyżej:)

BTW: Jak widzisz na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi na forum. Brakujące ogniwo możesz wypełnić wiedzą z działu dla zielonych, podstawa to poradnik dla zielonych.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Co i jak

Postprzez Trust » 01.01.2012, 23:02

Podłączyłem dysk zewnętrzny do PS3 z grą, ale nic nie wyszło. Nie wiem, czy widział dysk, czy coś.
Jak mam skopiować z dysku zewnętrznego coś na wewnętrzny?
Avatar użytkownika
Trust
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 44
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 01.01.2012, 14:53
Firmware: CFW3.55



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

© 2010-2024