CFW a PS2 Hardware

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

CFW a PS2 Hardware

Postprzez cookerdj » 18.03.2019, 13:12

Witam,

chciałem się zapytać odnośnie jeśli posiadam w konsoli PS3 zainstalowany hardware pełny z PS2 model CECHA to moja konsola korzysta z "bebechów" PS2 czy jest to emulowane tak jak na SLIM np. CECH-2000A?
Oczywiście przy zainstalowanym CFW

:?: Pytam się bo zastanawiam się nad zakupem PS3 właśnie CECHA dla korzystania z kopii zapasowych gier na PS2, gdyż moje płyty są już zajechane lekko.

{%-) Wiem też jest FreeMcBoot dla ps2 i można wpakować HDD do PS2 i z niego grać :wink:
Dlatego rozważam każdą opcję :czytaj:
cookerdj
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 12.03.2017, 02:23
Firmware: CFW 4.81 Rebug
PSN ID: CookerVanDJ

Sponsorzy

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez Lotus377 » 18.03.2019, 13:34

Kup sobie najlepiej PS2 za stówkę i na niej graj. Irytującego FATa grzejącego się jak kaloryfer i głośniejszego od telewizora bym sobie darował.Ponadto te co są sprzętowo kompatybilne z PS2 to są najbardziej podatne na awarie,bo to te pierwsze niedopracowane modele.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez Atr3ju » 18.03.2019, 17:29

Za 100 zł ? Panieee to ja nawet ostatnio kupiłem za 20 zł (bez wysyłki, podjechałem sam) z uwalonym laserem i gram z laptopa przez kabel internetowy. Do tego kupujesz małego 9 calowego netbooka Asus Eee PC za 140 zł - 200 zł (może być nawet bez ekranu), kładziesz konsole na netbooku, spinasz krótkim 30 cm kablem internetowym, konfigurujesz całość i później już tylko naciskasz power netbooka (można go sobie wyeksponować na zewnątrz do prostego cichoklika/mikrostyka/przycisku) i power konsoli. Nic więcej nie trzeba robić i po 2 mintach masz konsole gotową do uruchamiania gier.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez cookerdj » 19.03.2019, 09:55

Mi ten Fat PS3 by tylko służył do gierek z PS2 i PSX. To że by się grzał itd... to nie jest dla mnie problem bo zrobię tak samo customowe chłodzenie wodne tak jak dla mojego x360 Fat XENON tak tą wersję mam i działa do dziś wersja bez HDMI tylko Komponentem się łączy i leci spokojnie na 1080i. Takie podobne zastosowanie chcę zrobić dla PS3 FAT aby móc grać na nim w gry PS2/PSX z wsparciem sprzętowym to wtedy wrzuucę sobie dysk 1TB i będę tłukł w moje retro gierki na nim. Niestety do PS2 dysk jedynie kupię IDE oraz używkę i też nie mam pewności jak długo pożyje. Najbardziej mi chodzi o wsparcie sprzętowe czy działa w pełni na tym CECHA lub CECHB i CFW korzysta z tego wsparcia a nie z Softowego emulowania konsolki. To że konsolka PS2 jest dostępna nawet teraz za 100zł z Memorką i padami to nie problem kupić :-) tylko mi chodzi o wygodę jaką daje mi WEBman podczas gierkowania na PS3 w stare gierki. Na SLIM często gęsto gry z PS2 się zwieszają a PSX działają bez problemu.

Dlatego zadaję ponownie pytanie czy PS3 CECHA lub CECHB korzysta z Wsparcia sprzętowego PS2 w CFW?

--- 20.03.2019, 12:21 ---

Czyli się nie dowiem jak nie kupię i nie zainstaluję CFW...
cookerdj
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 12.03.2017, 02:23
Firmware: CFW 4.81 Rebug
PSN ID: CookerVanDJ

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez Legrys » 20.03.2019, 16:22

Pełne wsparcie zapewni tylko CECHA i CECHB, reszta już okrojona lub tylko emulacja. Sam mam taką CECHA01 ale muszę dać na wymianę past pod IHS z racji wieku wyschła- ztego też powodu ciężko o zadbaną CECHA/B, może też częściej ulegać awarii, swoją będę bardziej jako eksponat traktować niż sprzęt do codziennego grania. Mam też PS2 i NA do niej, NA można przerobić na dyski SATA. Wiadomo najlepiej grać na takim sprzęcie na jakim wyszły gry ale mi pasuje granie na PS3, bo mogę odpalać gry PS1, PS2, PS3, emu itp. PS3(slim i reszta bez hardware) dostaje też configi(najnowszy webman) do lepszego odpalania gier z PS2, do tego wyjście HDMI, na 55calach nawet granie w PS1 mi nie przeszkadza, wręcz odwrotnie, chwalę sobie granie na slimce, do tego pady bezprzewodowe to też wygoda. Zależy co kto lubi i czego oczekuje.

Ale idąc twoim tokiem rozumowania cookerdj byłbyś zadowolony z FATa, szczególnie na CFW konsola pokazuje co potrafi.
CFW SPY 4.84 COBRA 8.01
Discord: Michal_burnout#5434
Avatar użytkownika
Legrys
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 190
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Dołączył(a): 22.02.2017, 15:25

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez cookerdj » 03.04.2019, 09:54

Legrys ja posiadam Slimkę PS3 CECH2004B w swoim domku owszem gry PS2 niektóre działają bezproblemowo ładowane Webmanem lub MultiManem lecz niektóre tytuły się wykrzaczają w trakcie gry a dokładnie dwa a uwielbiam serię gry Tenchu i niestety Tenchu Warth of heaven (na pierwszej planszy dostaje dużego buga) czy Fatal Shadows czasami przy przerywnikach filmowych się skraszuje. Co prawda posiadam Wiele innych gierek na PS2 ale chwilowo przez brak czasu ciężko mi jest sprawdzić gdzie powstają błędy i w jakich tytułach. Dlatego pytałem się o Fata CECHA(najlepiej). Owszem wiem że te konsolki lubią padać jak muchy. Lecz gdy o konsolkę zadbam to moim zdaniem powinno być super.

Dzięki Legrys za pomoc kupię PS3 CECHA w następnym miesiącu załaduję Dysk 320GB na początek i zobaczę jak sobie poradzi z grami PS2 tam gdzie znajdę bugi jeśli będą występowały dalej to oznaka że coś jest nie tak z CFW. Wtedy zakupię PS2 do niej Network Adapter i jakiś HDD bardzo duży :) .

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź :>> .Wpadnij na browarka :D
cookerdj
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 12.03.2017, 02:23
Firmware: CFW 4.81 Rebug
PSN ID: CookerVanDJ

Re: CFW a PS2 Hardware

Postprzez Legrys » 03.04.2019, 23:26

Hej zobacz bo nie dawno wyszły configi pod gry z PS2: http://ps3-hack.pl/forum/post72202.html#p72202
Masz tam instrukcje, to nie CECHA01 ale dużo gier dzięki temu działa i nie ma błędów. Wypróbuj na swoich tytułach co nie chciały działać i daj znać :>> Ewentualnie podaj id gry i może Kozarovv też i na nie coś poradzi :)
CFW SPY 4.84 COBRA 8.01
Discord: Michal_burnout#5434
Avatar użytkownika
Legrys
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 190
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Dołączył(a): 22.02.2017, 15:25



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

© 2010-2024