Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez Yellow » 24.01.2019, 15:09

Witam, mam problem z polaczeniem PS3 z internetem (ba, nawet z siecia). Korzystalem z tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=SvFdzeR3QLw (tyle ze connectify mam starsze bo v3.1.0.21402 - tylko ta wersja jest na prawde zcrackowana, nowsze cracki to fake) i jest problem: nawet nie dojdzie do proby polaczenia z internetem a na etapie laczenia z siecia operacja na ps3 konczy sie niepowodzeniem. Routera nie mam i nie chce miec - nie polecejcie takiego rozwiazania. Przy polaczwniu przewodowym crossowanym kablem i ustawieniu ip na sztywno jest blad: Uplynal dozwolony czas proby uzyskania ip. W przypadku bezprzewodowej jest to cos ze sa" zle ustawienia zabezpieczen" (jakby niepiprawne hasla - a wpisuje dobre) .Co bardziej wkurzajace gdy odpale mm i lacze sie z ftp (przewodowo)na tych samych ustawieniach to laczy bez zajakniecia i dziala.
Mial ktos taki problem? Prosze o odpowiedzi zwlaszcza osoby ktore korzystaly z connectify bo mysle ze to tam jest zrodlo problemu.
Yellow
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 99
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 19.10.2013, 08:39

Sponsorzy

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez esc » 25.01.2019, 01:23

Nasuwa się pytanie skoro po kablu jest problem to pewnie coś źle ustawiasz i tak samo źle będzie przez connectify.

Nie napisałeś do czego chcesz to podłączyć jedynie można się domyślać że może do jakiegoś modemu kablówki lub coś w tem deseń.

Ale stwierdzenie uplynal dozwolony czas próby uzyskania ip sugeruje że wcale to nie jest dobrze ustawione/skonfigurowane. To sugeruje jakbyś nadal miał otrzymać ip z dhcp.
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez Yellow » 25.01.2019, 15:14

zrodlo internetu to wbudowany modem 3g w laptopie. Sprobowalem dzis ponownie i.. polaczylo po kablu (kabel nie laczyl)z siecia (jednak nie z internetem) i na tym przerwalo. Ale to rozumiem bo przeciez connectify udostepnia internet po WLAN a nie LAN. Przy probie polaczenia z wifi nadal to samo - jakby wywalalo ze zle haslo do uwierzytelnienia(a na pewno jest dobre). Wifi mam wszystko ustawione na auto, po lanie na sztywno i laczy, niestety connectify nie ustawie na sztywno wifi bo nie ma takiej opcji (choc ps3 moglbym). Czy uzywal ktos z was connectify?
Yellow
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 99
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 19.10.2013, 08:39

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez esc » 26.01.2019, 01:51

Nie znam connectify ale skoro podpowiada ci że masz zle haslo to może dajesz mu za mocne szyfrowanie właśnie hasła. Ps3 to już trochę leciwy sprzęt i być może nie daje rady z tak szyfrowanym hasłem do wifi
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez Yellow » 27.01.2019, 00:07

Z szyfrowaniem (lub nie) to jest jak z mlotem i kowadlem. z 1 strony do wyboru przy wpa2 jest tylko aes, i to jest jedyna opcja na AP mode. z 2 strony jest wep oraz brak szyfrowania ale wtedy niemozliwe jest zrobienie ap mode wiec powstaje siec ad-hoc. I tu jest zgrzyt bo ps3 jest na tyle madre co telefony z androidem (czyli nie za bardzo) bo nie potrafia wykryc sieci ad hoc , widza tylko AP. haslo do sieci na pewno dobre daje na ps3. nie jest ono zlozone bardziej niz to z tutoriala (mozna zobaczyc jesli zatrzyma sie filmik w odpowiednim momencie).
Yellow
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 99
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 19.10.2013, 08:39

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez esc » 27.01.2019, 02:13

Tu masz odpowiedź dlaczego connectify nie chce się łączyć.
https://support.connectify.me/article/8 ... th-hotspot

Jak można doczytać ps3 nie bardzo chce łączyć się z popularnymi kartami wifi na standardowych sterownikach. Sugerują albo spróbować zmienić sterownik karty wifi albo dołożyć kolejna kartę zewnętrzna wifi. Jak rozumiem raczej nie ma Intelu
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: Brak połączenia PS3 z AP tworzonym przez Connectify

Postprzez Yellow » 27.01.2019, 15:37

No to lipa, mam nowe sterowniki i zdaje sie ze na oficjalnych sterownikach sie ps3 nie polaczy. Jednak nieoficjalnych nie znalazlem. karty zewnetrznej nie dokupie bo to niewygodne, co najwyzej wymienie ta wewetrzna, pytanie tylko jakie beda zgodne i pasowac na mpcie half size? autor filmiku mial cos atheros wiec mozna zalozyc ze wszystkie nowe karty tej firmy beda dzialac ale wolalbym innej firmy. Co mam rozumiec przez zdanie "Jak rozumiem raczej nie ma Intelu" ?
Yellow
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 99
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 19.10.2013, 08:39



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

© 2010-2024