Alternatywny pad

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Alternatywny pad

Postprzez maciokoki » 15.10.2013, 14:39

Jako że wygodniej gra mi się na padzie od xbox'a 360 niż na tym z ps3 to chcę zakupić jakiś podobny do tego z xbox'a...

może ktoś się orientuje w temacie albo ma jakiś zamiennik u siebie sprawdzony
widziałem tego speedlink'a na allegro ale nie wiem czy to jakościowo dobre jest.... no i przejściówka na orginal pada xboxa ale raczej odpada (na kabel a bezprzewodowa za droga)

i czy nie ma żadnych problemów w grach z takim "zastępczym padem" ?
maciokoki
Member
Member
 
Posty: 18
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.10.2013, 14:43

Sponsorzy

Re: Alternatywny pad

Postprzez disp3ns3r » 15.10.2013, 17:14

Sto razy walkowane. Najlepszy pad to oryginalny pad do konsoli. Były problemy i będą zawsze. Nie warto. Szkoda denarów :-))
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: Alternatywny pad

Postprzez machiei » 15.10.2013, 18:09

Ja mam Gioteck HF-2 (konstrukcja xboxowego) i oryginalnego. Tego drugiego mam z tego względu, że Gioteck nie ma wbudowanego czujnika ruchu i w niektóre gry nim nie pograsz z tego względu. A tak to jest dużo wygodniejszy i dokładniejszy imo + ma kilka fajnych opcji. Jeszcze minusem jest to, że na baterie.
Avatar użytkownika
machiei
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 30.06.2013, 13:50
Firmware: Habib's 4.46 CFW

Re: Alternatywny pad

Postprzez marciniak » 15.10.2013, 19:07

Orginalne pady są najlepsze a nie jakieś podróby i zamienniki %-)
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: Alternatywny pad

Postprzez maciokoki » 15.10.2013, 20:12

nie podobają mi się miejsca na analogi w padzie od ps3 są niewygodne i mało precyzyjne przez to... kiedyś to nie przeszkadzało ale teraz to niemal każda gra wymaga analogi więc tak wole zamiennik :)
maciokoki
Member
Member
 
Posty: 18
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.10.2013, 14:43

Re: Alternatywny pad

Postprzez marciniak » 15.10.2013, 20:16

A niby gdzie mają byc miejsca na analogi twoim zdaniem? %-) są niewygodne to jakimi padami ty grałeś właśnie że są mega wygodne taki sam pad jest począwszy od kultowego PSX więc coś w tym musi byc....graj sobie czym tak chcesz ale nie gadaj że pady od ps3 są nie wygodne 8)
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: Alternatywny pad

Postprzez Konr@do » 16.10.2013, 08:11

marciniak napisał(a):A niby gdzie mają byc miejsca na analogi twoim zdaniem? %-) są niewygodne to jakimi padami ty grałeś właśnie że są mega wygodne taki sam pad jest począwszy od kultowego PSX więc coś w tym musi byc....graj sobie czym tak chcesz ale nie gadaj że pady od ps3 są nie wygodne 8)


Kolego, nie offtopuj i nie spamuj bo zauważyłem, że ostatnio często Ci się to zdarza... Użytkownik zakładający temat pyta o zamiennik przypominający pada z xboxa, więc jakie tu ma znaczenie wygoda analogów? Grasz od czasów psx'a i jesteś przyzwyczajony do padów $ony - fajnie, ja też. Każdy ma inne gusta i odczucia, więc skoro autor tematu pyta o zamiennik, a Ty nie masz o tym pojęcia, to następnym razem nie wypowiadaj się, gdyż robisz niepotrzebny burdel.


Co do tematu, to znajomy również ma Gioteck'a (trochę inny model) i nie narzeka :-))
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Alternatywny pad

Postprzez hinduqsh » 16.10.2013, 10:42

marciniak napisał(a):A niby gdzie mają byc miejsca na analogi twoim zdaniem? %-) są niewygodne to jakimi padami ty grałeś właśnie że są mega wygodne taki sam pad jest począwszy od kultowego PSX więc coś w tym musi byc....graj sobie czym tak chcesz ale nie gadaj że pady od ps3 są nie wygodne 8)


Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i ja rowniez potwierdzam, ze pady PS'a sa do bani. Na Xboxowym padzie dzieki umiejscowieniu lewego analogu wyzej jestes w stanie znacznie lepiej ocenic kat (np podczas podawania pilki w FIFIE) bez lamania sobie palcow, a triggery mozesz naciskac do dechy. W przeciwienstwie do pada Xboxowego - PS'owe triggery sa tak zalosnie krotkie, ze firmy wymyslaja nakladki przedluzajace (chyba cos w tym jest nie sadzisz?)

Konstruktor pada do Playstation nie slyszal o pojeciu ERGONOMII nawet dwoch zdan. Dualshocki sa male, niewygodne, niedokladne i beznadziejnie wykonane (skrzypia zaraz po otworzeniu pudelka - miekki plastik). Pad od Xboxa jest duzy, ergonomiczny i solidnie wykonany, a triggery sa tak dokladne (maja duzo wiekszy zakres), ze mozesz prowadzic auto jak na ograniczniku predkosci. Tyle w tym temacie... Ja zaluje sprzedazy XBOX'a glownie, ze wzgledu na pady i rozwazam kupno XBOX'a One tylko ze wzgledu na nie, jako ze sa podstawa rozgrywki (poza tym FORZA > GT [x1000]).

Ja mam taka zasade, ze nie wypowiadam sie o czyms o czym nie mam pojecia, a argumentacja typu "to jest lepsze bo ja to mam" (rodem z piaskownicy) wcale do mnie nie przemawia. Jako dlugoletni uzytkownik obydwu konsol stwierdzam jasno XBOX 360 > PS3. Po stronie PlayStation 3 stoja tylko dwa plusy - darmowa gra po sieci i naped Blu-Ray. eot
Obrazek
Avatar użytkownika
hinduqsh
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 98
Lokalizacja: RZESZÓW
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 10.09.2013, 14:17
Firmware: Rebug 4.78.1 Cobra
PSN ID: hinduQsh

Re: Alternatywny pad

Postprzez marciniak » 16.10.2013, 12:41

Przyznaję się do błędu i może i niepotrzebnie to napisałem(raz tylko grałem padem od x-boxa 360 i to krótko w Media-Markt na stoisku) %-)
Konr@do -tak wiem zdarza mi się niepotrzebnie spamowac i pisac postaram się nie odpowiadac na posty jak nie będę miał pojęcia o odpowiedzi.......i robic niepotrzebny spam i burdel 8)
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: Alternatywny pad

Postprzez kwiatekns » 16.10.2013, 16:00

Każdemu się gra jak się gra na padzie ale lepsiejszy %-) jest oryginalny bo podróby takie 1. Są często na baterie 2. Nie zawsze guziki dobrze się dociskają . Sam grałem na PC na takim kupnym ( nie tandeta za kilka zł ) a guziki czasami się nie wciskały i miałem lipe %-) no chyba najlepszy wybór to xboxa kupić ale nie polecam xD
kwiatekns
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 14.10.2013, 09:04
Firmware: 4.50
PSN ID: MagisterPanzer

Re: Odp: Alternatywny pad

Postprzez IceDragon » 16.10.2013, 21:01

Ja również uważam, że pad z xbox jest lepszy. Natomiast co do trigerow to miałem ostatnio w rękach pada białego z ps3 który miał takie krótkie. W moim czarnym Ada one dłuższe i na końcu wygięte przez co jest wygodniejszy od tego białego.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk
IceDragon
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 06.10.2013, 20:34

Re: Alternatywny pad

Postprzez disp3ns3r » 16.10.2013, 21:46

To czemu macie Ps3 skoro wolicie pada z X'a ?:D
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: Odp: Alternatywny pad

Postprzez IceDragon » 16.10.2013, 21:51

Ja mam obie konsole. Ps3 używam częściej bo ma darmowy net. A co do pada to poniżej daje zdjęcie. Nie wiem czy to są nakładki na triggery czy taki pad. Z konsolą już dostałem. Próbowałem to zdjąć ale nie schodzi a nie chce urwać triggera. Ale gra się lepiej niż na zwykłym.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalk
IceDragon
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 06.10.2013, 20:34

Re: Alternatywny pad

Postprzez maciokoki » 17.10.2013, 10:29

disp3ns3r napisał(a):To czemu macie Ps3 skoro wolicie pada z X'a ?:D


miałem xboxa kiedyś ale dużo z tego co na niego wyszło wychodzi również na pc... na ps3 przerzuciłem się ze względu na dużą ilość eksluziwów :) pad od ps3 jest dobry nikt nie twierdzi inaczej ale jak mam wybór wole tego od xbox'a 360 nie ze względu na przyzwyczajenie ale dlatego że jest wygodniejszy... tutaj nie ma co się oszukiwać sony praktycznie NIC nie zmieniło ze swoim padem bo cieli koszta tak samo robią z ps4... tworzenie/przerobienie pada to grube miliony których microsoft nie bał się wydać i koniec kropka.. każdy kt ograł na obydwu konsolach więcej niż tydzień zapewne to potwierdzi (nie liczę zatwardziałych fanboyów xd)


wracając do tematu.. dzieki za propozycję.. chyba najlepszym wyjściem okazuje się ten gioteck.. ciekawe czy gdzieś w mieście go u mnie sprzedają ale pewnie nie bo nawet na allegro nigdzie go nie widze
maciokoki
Member
Member
 
Posty: 18
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.10.2013, 14:43

Re: Alternatywny pad

Postprzez tor001 » 17.10.2013, 12:53

Tuning jest bogiem, nitro nałogiem, drifting zabawą, a turbo podstawą
Avatar użytkownika
tor001
Banned
Gold Member
 
Posty: 66
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 05.05.2013, 15:53

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024